Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

V prípade smrti Slováka Jozefa Chovanca v Belgicku sa v septembri uskutoční rekonštrukcia

 Webnoviny  26. august 2021  120
V prípade smrti Slováka Jozefa Chovanca v Belgicku sa v septembri uskutoční rekonštrukcia

26.8.2021 (Webnoviny.sk) - V prípade tragickej smrti slovenského občana Jozefa Chovanca v Belgicku sa v dňoch 27. a 28. septembra uskutoční rekonštrukcia tohto prípadu z februára 2018. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Prokuratúra trvá na dôkladnom prešetrení


Rezort víta rozhodnutie belgickej prokuratúry, ktorá rekonštrukciu nariadila a opakovane zdôrazňuje, že bude naďalej trvať na dôkladnom prešetrení "tragického úmrtia pána Chovanca".

„Stále budeme poskytovať maximálnu súčinnosť v prípade slovenského občana tak, ako to šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS – pozn. SITA) vyhlásil aj po prijatí belgického veľvyslanca na pôde Zahraničného výboru Národnej rady SR začiatkom júla,“ uviedol tlačový odbor rezortu diplomacie.

Brutalitu policajtov zachytila kamera


Jozefa Chovanca zatkli vo februári 2018 na letisku, ktoré leží asi 60 kilometrov od Bruselu. Na palube lietadla sa údajne správal násilne, sotil do letušky, lebo si nemohol sadnúť na ním zvolené sedadlo. Kapitán lietadla tak odmietol vzlietnuť, kým nezasiahla privolaná letisková polícia.

Spravodajský portál Sme.sk priniesol vlani v auguste informáciu o záberoch z letiska v belgickom Charleroi, kde policajtka nad ležiacim Chovancom hajlovala a ďalší policajt mu 16 minút tlačil na hrudník, v dôsledku čoho nakoniec Chovanec zomrel.

Viac k témam: policajná brutalita, Smrť Slováka Jozefa Chovanca v Belgicku, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - V prípade smrti Slováka Jozefa Chovanca v Belgicku sa v septembri uskutoční rekonštrukcia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.