Sobota, 6. jún 2020
Polojasno  18 °C
Mimoriadne správy

V Prahe sa snažia nájsť riešenia na situáciu s bezdomovcami, zháňajú im ubytovanie

 Webnoviny  31. marec 2020  46
V Prahe sa snažia nájsť riešenia na situáciu s bezdomovcami, zháňajú im ubytovanie

31.3.2020 (Webnoviny.sk) - Česká metropola sa rozhodla intenzívne vložiť do riešenia situácie pražských bezdomovcov, pre ktorých môže byť život bez domova v čase pandémie koronavírusu veľmi nebezpečný.

Ako v pondelok informovala pražská radnica, pre bezdomovcov urýchlene zháňa dočasné ubytovanie, pričom na riešenie tejto situácie chce využiť aj lacné hotely a hostely.

Cieľom je zabrániť šíreniu koronavírusu medzi bezdomovcami, keďže táto skupina momentálne ani nemá ako dodržiavať vládne bezpečnostné opatrenia, pretože nemá domov.

Viac o téme: Koronavírus


Do riešenia situácie je zapojených viacero inštitúcií a mimovládnych organizácií. Tie sa v tomto prípade inšpirovali projektmi pre bezdomovcov, ktoré sa už dávnejšie začali realizovať v niektorých veľkomestách, okrem iného v Londýne, Paríži či v Chicagu.

Viac k témam: bezdomovci, Koronavírus, mimovládne organizácie, nákaza, ubytovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - V Prahe sa snažia nájsť riešenia na situáciu s bezdomovcami, zháňajú im ubytovanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.