Piatok, 22. október 2021
Slnečno  10,2 °C
Mimoriadne správy

V Portugalsku hrozí vypuknutie lesných požiarov, obmedzené môžu byť aj dopravné komunikácie

 Webnoviny  20. august 2021  62
V Portugalsku hrozí vypuknutie lesných požiarov, obmedzené môžu byť aj dopravné komunikácie

20.8.2021 (Webnoviny.sk) - Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Lisabone upozorňuje na pretrvávajúce zvýšené riziko výskytu lesných požiarov v Portugalsku. V niektorých oblastiach môžu byť dočasne uzavreté alebo obmedzené dopravné komunikácie. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

„Slovenským občanom odporúčame zvýšenú ostražitosť, sledovať miestne médiá a riadiť sa pokynmi miestnych orgánov civilnej ochrany a bezpečnostných zložiek,“ uvádza rezort. Aktuálne informácie o lokalitách požiarov je možné nájsť na internetovej stránke Civilnej ochrany Portugalska na webovej stránke www.prociv.pt.

Občania Slovenska sa v ťažkostiach môžu obrátiť na pohotovostnú linku slovenského veľvyslanectva v Lisabone na telefónnom čísle +351 917 340 255 alebo na pohotovostnej linke MZVEZ SR na čísle +421 2 5978 5978.

Viac k témam: lesné požiare, upozornenie
Zdroj: Webnoviny.sk - V Portugalsku hrozí vypuknutie lesných požiarov, obmedzené môžu byť aj dopravné komunikácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.