Streda, 2. december 2020
Zamračené  -4,6 °C
Mimoriadne správy

V Poľsku sa zrazil autobus s dvoma kamiónmi, jedno z áut prevážalo nebezpečný materiál

 Webnoviny   2. júl 2020  82
V Poľsku sa zrazil autobus s dvoma kamiónmi, jedno z áut prevážalo nebezpečný materiál

2.7.2020 (Webnoviny.sk) - Pri poľskom meste Čestochova sa zrazili dve nákladné autá a autobus. Prípad si vyžiadal 32 zranených, medzi nimi sú aj cudzinci. Námestník poľského ministra zdravotníctva Waldemar Kraska potvrdil, že po štvrtkovej nehode do nemocnice previezli šesť ľudí s vážnymi zraneniami v oblastiach hlavy, hrudníka a so zranenými končatinami.

Ministerstvo zdravotníctva požiadalo armádu o uvoľnenie zdravotníckej helikoptéry s cieľom pomôcť s prevozom pacientov s najvážnejšími zraneniami do nemocnice.

Hovorca miestnej polície Marcin Pudlo uviedol, že najprv sa zrazili dve nákladné autá, do ktorých následne vrazil autobus. Jedno z áut prevážalo nebezpečný materiál a začalo horieť. Dodal, že dokumenty súvisiace s nákladom zhoreli v plameňoch.

Viac k témam: dopravná nehoda, havária kamiónov, nehoda autobusu
Zdroj: Webnoviny.sk - V Poľsku sa zrazil autobus s dvoma kamiónmi, jedno z áut prevážalo nebezpečný materiál © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.