Utorok, 25. jún 2024
Väčšinou jasno  22,3 °C
Mimoriadne správy

V Poľsku sa koná druhé kolo komunálnych volieb. Obháji opozícia víťazstvo z prvého kola?

 Webnoviny  21. apríl 2024  129  
V Poľsku sa koná druhé kolo komunálnych volieb. Obháji opozícia víťazstvo z prvého kola?

21.4.2024 (SITA.sk) - V stovkách poľských miest sa v nedeľu koná druhé kolo komunálnych volieb, v ktorých sa proti sebe postavia najúspešnejší kandidáti z prvého hlasovania spred dvoch týždňov. Voliči idú k urnám na dovedna 748 miestach vrátane miest ako Krakov, Poznaň, Rzeszów a Vroclav.

Tohtoročné komunálne a regionálne voľby sú vnímané ako test pre proeurópsku vládu premiéra Donalda Tuska štyri mesiace po tom, ako sa ujala moci.

Tuskovej strane sa v prvom kole volieb 7. apríla darilo vo veľkých mestách, ako napríklad vo Varšave, kde opäť zvolili za primátora Rafała Trzaskowského. Rozhodujúce víťazstvo si však Tusk nemohol pripísať. Hlavná opozičná strana Právo a spravodlivosť získala v regionálnych zhromaždeniach väčšie percento hlasov.

Viac k témam: Komunálne voľby v Poľsku
Zdroj: SITA.sk - V Poľsku sa koná druhé kolo komunálnych volieb. Obháji opozícia víťazstvo z prvého kola? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.