Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

V Petrohrade sa z mosta do rieky zrútil autobus, pri nehode zomreli najmenej traja ľudia (video)

 Webnoviny  10. máj 2024  113  
V Petrohrade sa z mosta do rieky zrútil autobus, pri nehode zomreli najmenej traja ľudia (video)

10.5.2024 (SITA.sk) - V ruskom meste Petrohrad sa v piatok autobus zrútil z mosta do rieky. Zahynuli najmenej traja ľudia a šesť ďalších bolo zranených.

Ministerstvo pre mimoriadne situácie uviedlo, že záchranári vytiahli z vody deväť ľudí a traja z nich zomreli. Uviedli, že štyria ďalší sú v kritickom stave a ďalší dvaja sú vo vážnom stave.

Šiesti vyliezli z vody sami


Ruské spravodajské kanály uviedli, že v autobuse mestskej hromadnej dopravy bolo v čase nehody 15 ľudí. Vozidlo prerazilo bariéru a zrútilo sa do rieky Mojka v centre Petrohradu. Šiesti pasažieri nepotrebovali pomoc a dokázali sami vyliezť z vody.

Podľa ruských médií autobus išiel rýchlo, keď zrazu prudko odbočil na most a zrazil sa s iným vozidlom. Následne autobus prerazil bariéru a zrútil sa do rieky.

Vodiča zadržala polícia


Úrady v Petrohrade uviedli, že majiteľ autobusu dostal už 23-krát pokutu za rôzne priestupky. Väčšinu autobusovej dopravy v meste prevádzkujú súkromné spoločnosti.

Vodiča autobusu zadržala polícia. Jeho manželka pre ruské médiá povedala, že ho manažéri nútili nastúpiť na rannú smenu napriek tomu, že deň predtým odpracoval 20 hodín a prakticky vôbec si neoddýchol.Viac k témam: Havária autobusu
Zdroj: SITA.sk - V Petrohrade sa z mosta do rieky zrútil autobus, pri nehode zomreli najmenej traja ľudia (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.