Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

V Pásme Gazy od začiatku vojny zabili takmer 14-tisíc detí, ďalšie sú na pokraji hladomoru

 Webnoviny  21. apríl 2024  134  
V Pásme Gazy od začiatku vojny zabili takmer 14-tisíc detí, ďalšie sú na pokraji hladomoru

21.4.2024 (SITA.sk) - Od začiatku vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas zabili v Pásme Gazy viac ako 13 800 detí. Na tlačovej konferencii v New Yorku to v stredu povedala výkonná riaditeľka Detského fondu OSN (UNICEF) Catherine Russellová.

Ako tiež poukázala, „tisícky ďalších detí utrpeli zranenia a tisícky ďalších sú na pokraji hladomoru. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Subjekt OSN pre rodovú rovnosť a posilnenie postavenia žien v separátnom vyhlásení varoval, že v Pásme Gazy každých desať minúť je jedno dieťa zranené alebo zomrie.

Od začiatku vojny podľa neho v palestínskej enkláve zabili viac ako 10-tisíc žien a šesťtisíc z nich zanechalo 19-tisíc osirotených detí.

CNN pripomína, že nedokáže nezávisle overiť počty úmrtí pre nedostatočný prístup médií do Gazy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: detské obete, Detský fond OSN, Detský fond UNICEF, Hamas, Hladomor, Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Úmrtia, UNICEF
Zdroj: SITA.sk - V Pásme Gazy od začiatku vojny zabili takmer 14-tisíc detí, ďalšie sú na pokraji hladomoru © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.