Štvrtok, 4. jún 2020
Zamračené  10,9 °C
Mimoriadne správy

V Paríži budú hľadať riešenia päťročného konfliktu na východe Ukrajiny

 Webnoviny  15. november 2019  95
V Paríži budú hľadať riešenia päťročného konfliktu na východe UkrajinyFotogaléria: Emmanuel Macron
Donald Trump, Emmanuel MacronAngela Merkelová, Emmanuel Macron, Boris Johnson, Justin TrudeauEmmanuel Macron, klimatický štrajk OSN15.11.2019 (Webnoviny.sk) - Lídri Ruska, Ukrajiny, Nemecka a Francúzska sa 9. decembra stretnú v Paríži a pokúsia sa nájsť riešenie päťročného konfliktu na východe Ukrajiny, kde zomrelo už 13-tisíc ľudí.

V piatok o tom informovala kancelária francúzskeho prezidenta
Emmanuela Macrona po mesiacoch diplomatického úsilia. Macronova kancelária uviedla, že je pravý čas na stretnutie po "dôležitom pokroku", ktorý dosiahli v rokovaniach od leta, v rámci ktorého sa uskutočnilo napríklad stiahnutie vojakov alebo výmena väzňov.Lídri všetkých štyroch krajín sa po prvý raz stretli v roku 2014 v Normandii. Zoskupenie takzvaného Normandského formátu sa zatiaľ naposledy zišlo v roku 2016.

Najnovšie rokovania budú prvé, na ktorých sa zúčastní ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý sa dostal do úradu tento rok a sľúbil, že ukončí konflikt.

Zdroj: Webnoviny.sk - V Paríži budú hľadať riešenia päťročného konfliktu na východe Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.