Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
V Paríži budú hľadať riešenia päťročného konfliktu na východe Ukrajiny
Fotogaléria: Emmanuel Macron


15.11.2019 (Webnoviny.sk) - Lídri Ruska, Ukrajiny, Nemecka a Francúzska sa 9. decembra stretnú v Paríži a pokúsia sa nájsť riešenie päťročného konfliktu na východe Ukrajiny, kde zomrelo už 13-tisíc ľudí.V piatok o tom informovala kancelária francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona po mesiacoch diplomatického úsilia. Macronova kancelária uviedla, že je pravý čas na stretnutie po "dôležitom pokroku", ktorý dosiahli v rokovaniach od leta, v rámci ktorého sa uskutočnilo napríklad stiahnutie vojakov alebo výmena väzňov.
Lídri všetkých štyroch krajín sa po prvý raz stretli v roku 2014 v Normandii. Zoskupenie takzvaného Normandského formátu sa zatiaľ naposledy zišlo v roku 2016.
Najnovšie rokovania budú prvé, na ktorých sa zúčastní ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý sa dostal do úradu tento rok a sľúbil, že ukončí konflikt.
Zdroj: Webnoviny.sk - V Paríži budú hľadať riešenia päťročného konfliktu na východe Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Len 9-ročný chlapec strieľal na spolužiakov v škole zo vzduchovky
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu