Sobota, 16. október 2021
Slnečno  8,5 °C
Mimoriadne správy

V Pakistane zavraždili novinára počas návštevy holičstva, muž podľahol strelným zraneniam

 Webnoviny  20. marec 2021  80
V Pakistane zavraždili novinára počas návštevy holičstva, muž podľahol strelným zraneniam

20.3.2021 (Webnoviny.sk) - V Pakistane zavraždil neznámy strelec tamojšieho novinára, ktorý bol práve u holiča. Prípad sa stal vo štvrtok v meste Sukkur v južnej provincii Sindh. V sobotu o tom informoval šéf miestnej polície.

Prezradil, že 31-ročný Ajay Lalwani skonal v nemocnici po tom, ako utrpel niekoľko strelných zranení. Muž pracoval pre televíziu aj noviny, no zatiaľ nie je známe, či jeho smrť súvisí s prácou.

"V súčasnosti preverujeme všetky možnosti. Zbierame dôkazy z miesta činu a zaznamenávame výpovede svedkov," dodal policajt. Podľa svedkov strieľal len jeden muž, no polícia si myslí, že sa na prípade mohlo podieľať aj viac ľudí.

Výbor na ochranu novinárov odsúdil útok a požaduje, aby páchateľa postavili pred súd. Zástupca organizácie Steven Butler vyhlásil, že prípad by mali vyšetrovať muži zákona, ktorí majú dôveru verejnosti, keďže v meste už dlhšie pretrváva napätie medzi políciou a novinármi.

Viac k témam: vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk - V Pakistane zavraždili novinára počas návštevy holičstva, muž podľahol strelným zraneniam © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.