Sobota, 27. november 2021
Zamračené  -2,2 °C
Mimoriadne správy

V oceliarňach v Poľsku vybuchol plyn, explózia má na konte jednu obeť a ďalší je vážne zranený

 Webnoviny  30. október 2020  138
V oceliarňach v Poľsku vybuchol plyn, explózia má na konte jednu obeť a ďalší je vážne zranený

30.10.2020 (Webnoviny.sk) - V oceliarňach ArcelorMittal v poľskom Krakove v piatok skoro ráno vybuchol plyn. Na mieste zahynul jeden človek, ďalšiu osobu previezli vo vážnom stave do nemocnice.

Ako referuje web gazeta.pl s odvolaním sa na správy rozhlasovej stanice RMF FM, nešťastie sa stalo v jednej z výrobných budov. Do akcie povolali šesť hasičských jednotiek. Príčina explózie zatiaľ nie je známa.

Redukcia produkcie pre COVID-19


Spoločnosť ArcelorMittal je najväčším výrobcom ocele na svete. Pokrýva väčšinu výroby v poľskom hutníckom priemysle.

Pre pandémiu koronavírusu však koncom mája ohlásila redukciu produkcie vo viacerých závodoch v Európe vrátane Poľska, dôvodom bol predovšetkým slabý dopyt.

Spoločnosť zamestnávala tisícky ľudí


Nadnárodná spoločnosť ArcelorMittal vznikla v roku 2006 a sídli v Luxembursku. Vznikla prevzatím a zlúčením Arceloru s indickou spoločnosťou Mittal Steel. V minulom roku zamestnávala po celom svete približne 191-tisíc ľudí.

Viac k témam: oceliarsky priemysel, úmrtie, výbuch plynu
Zdroj: Webnoviny.sk - V oceliarňach v Poľsku vybuchol plyn, explózia má na konte jednu obeť a ďalší je vážne zranený © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.