Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

V Moskve sa údajne začalo vojenské zatýkanie, aj doprava v meste je zablokovaná

 Webnoviny   8. október 2022  87
V Moskve sa údajne začalo vojenské zatýkanie, aj doprava v meste je zablokovaná

8.10.2022 (Webnoviny.sk) - V Moskve sa údajne začalo vojenské zatýkanie. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti o tom referuje ukrajinská rozviedka. Podľa nej sa v ruskej metropole začalo viacero „opatrení“ namierených proti armáde. Doprava v centre mesta je údajne zablokovaná.

Do mesta vraj vstúpili operačné jednotky rýchleho nasadenia, známe ako divízia Dzeržinskij, ktoré patria pod sily národnej gardy.

Podliehajú priamo ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi a nie sú súčasťou ozbrojených síl Ruskej federácie. Smerom do centra postupujú spolu s policajnými jednotkami.

Podľa správ ukrajinskej rozviedky nastalo hromadné zatýkanie, zadržiavanie a blokovanie vojenského personálu. Všetky vojenské jednotky na okraji Moskvy boli údajne uvedené do stavu najvyššej pohotovosti.

Viac k témam: Ruská armáda, Zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk - V Moskve sa údajne začalo vojenské zatýkanie, aj doprava v meste je zablokovaná © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.