Piatok, 6. december 2019
Zamračené  -1,5 °C
Mimoriadne správy

V Mohavskej púšti našli desiatky zastrelených somárov, sú ikonickou súčasťou Divokého západu

 Webnoviny  24. august 2019  33
V Mohavskej púšti našli desiatky zastrelených somárov, sú ikonickou súčasťou Divokého západu

24.8.2019 (Webnoviny.sk) - V kalifornskej Mohavskej púšti vyšetrujú zabíjanie voľne žijúcich somárov. Tamojšie úrady ponúkli za pomoc pri pátraní po páchateľoch odmenu desaťtisíc dolárov (v prepočte približne deväťtisíc eur).

Za uplynulé tri mesiace našli popri 95-kilometrovom úseku cesty Interstate 15 až 42 zastrelených somárov.

Tieto zvieratá sú pritom rovnako ako voľne žijúce kone chránené federálnym zákonom. Za ich zabitie páchateľovi hrozí pokuta dvetisíc dolárov (zhruba 1800 eur) a rok za mrežami.

"Divoké kone a somáre sú ikonickou súčasťou Divokého západu a národného dedičstva. Budeme pokračovať v pátraní, až kým zatkneme a potrestáme tých, ktorí sú zodpovední za tieto kruté úmrtia. Vítame pomoc verejnosti v snahe postaviť páchateľov pred súd," vyhlásil William Perry Pendley z Úradu pre správu pôdy.

Viac k témam: americká polícia, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - V Mohavskej púšti našli desiatky zastrelených somárov, sú ikonickou súčasťou Divokého západu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.