Sobota, 25. január 2020
Jasno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

V Maďarsku obžalovali Sýrčana podozrivého z teroristických činov, vraždy a zločinov proti ľudskosti

 Webnoviny   3. september 2019  35
V Maďarsku obžalovali Sýrčana podozrivého z teroristických činov, vraždy a zločinov proti ľudskosti

3.9.2019 (Webnoviny.sk) - Maďarská prokuratúra obžalovala Sýrčana podozrivého z členstva v teroristickej organizácii Islamský štát (IS) a z toho, že sa v máji 2015 vo svojej vlasti dopustil teroristických činov, vraždy a zločinov proti ľudskosti.

Prokuratúra v utorok uviedla, že 27-ročný Hassan F. sa podieľal na sťatí náboženského lídra v meste as Suchna v provincii Homs a bol zapojený aj do zabitia najmenej 25 ľudí vrátane žien a detí.

Prokuratúra pre obžalovaného muža žiada doživotie bez možnosti odpustenia trestu. Podľa obžaloby bol Hassan F. veliteľom malej ozbrojenej jednotky IS. Zatkli ho v decembri minulého roka v Budapešti na Medzinárodnom letisku Ferenca Liszta, keď sa zistilo, že so svojou spoločníčkou cestuje na falošné osobné doklady.

Viac k témam: letisko Ferenca Liszta v Budapešti, terorista, teroristické útoky, vražda, zločin proti ľudskosti
Zdroj: Webnoviny.sk - V Maďarsku obžalovali Sýrčana podozrivého z teroristických činov, vraždy a zločinov proti ľudskosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.