Štvrtok, 25. december 2025
Mimoriadne správy
- Zmrazí frontovú líniu a otvára cestu k ústupkom, okomentoval Zelenskyj nový 20-bodový mierový plán
- Zelenskyj zverejnil nový 20-bodový plán na ukončenie vojny. Piaty bod spomína aj o Článok 5 NATO
- Nové dokumenty o Epsteinovi obsahujú viaceré zmienky o Trumpovi
- Ruský útok môže spôsobiť kolaps krytu v Černobyle. Boh nás ochraňuj, ak v blízkosti dopadne Iskander, hovorí Tarakanov
- Nórsko pripravuje plány na evakuáciu civilistov v prípade napadnutia Ruskom
V Kyjeve zatkli bývalého gruzínskeho prezidenta Michaila Saakašviliho
KYJEV 9. decembra (WebNoviny.sk) - Ukrajinská polícia zatkla v piatok v Kyjeve bývalého gruzínskeho prezidenta Michaila Saakašviliho.
Pred policajnou stanicou sa zhromaždili stovky jeho podporovateľov a kričali "hanba", pričom vyzývali ďalších ľudí, aby sa k nim pridali. Politika pritom zatkli aj v utorok, no vďaka demonštrantom sa mu podarilo ujsť.
Odporúčame:
Bývalý prezident Saakašvili sa dostal na slobodu a vyzval k protestu proti Porošenkovi
Saakašvili žije na Ukrajine od roku 2015, pričom pôsobil aj ako gubernátor Odeského regiónu. Do tejto funkcie ho vymenoval prezident Porošenko s tým, že jeho hlavnou úlohou má byť boj proti korupcii.
Neskôr, keď bývalý gruzínsky prezident začal upozorňovať aj na údajnú korupciu na najvyšších miestach v krajine, sa však títo dvaja politici postavili proti sebe a Saakašvilimu odobrali ukrajinské občianstvo. Aktuálne je tak človekom bez občianstva, keďže toho gruzínskeho ho v jeho bývalej vlasti zbavili už predtým.
Viac k témam: Michail Saakašvili, Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk - V Kyjeve zatkli bývalého gruzínskeho prezidenta Michaila Saakašviliho © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Lavína v Iráne zabila osem horolezcov, ďalší je nezvestnýNasledujúci článok
Soros ako mŕtve prasa, ďalší útok Fideszu na amerického finančníka
Kali ako Santa Claus. Koncerty prinesie priamo na sídliská a do konca roka predstaví aj nový singel – VIDEO
Žilinka reagoval na prezidentove výroky v televíznej relácii, uviedol k nim dve odborné poznámky
Keď nádej nezhasne ani po rokoch. Vianočný príbeh Alanka a výzva, ktorá dáva zmysel