Utorok, 2. jún 2020
Zamračené  9,9 °C
Mimoriadne správy

V Kongu nasadia druhú vakcínu proti ebole, môže byť dôležitým nástrojom na zastavenie šírenia vírusu

 Webnoviny  21. september 2019  212
V Kongu nasadia druhú vakcínu proti ebole, môže byť dôležitým nástrojom na zastavenie šírenia vírusu

21.9.2019 (Webnoviny.sk) - Úrady v Konžskej demokratickej republike (KDR) plánujú nasadiť druhú vakcínu proti ebole s cieľom dostať pod kontrolu epidémiu, ktorá si vyžiadala už viac než 2 100 obetí.

V júli sa bývalý minister zdravotníctva Oly Ilunga vyslovil proti jej použitiu s tým, že nebola dokázaná jej efektivita. Poprední miestni zdravotní experti však tvrdia, že vakcína vyvinutá spoločnosťou Johnson & Johnson je spoľahlivá a mohla by byť dôležitým nástrojom na zastavenie šírenia vírusu. Predchádzajúcu vakcínu od výrobcu Merck podali za posledný rok 225-tisíc obyvateľom. Kedy nasadia novú doplnkovú vakcínu, nie je zatiaľ známe.

Súčasná epidémia eboly, ktorú vyhlásili vlani 1. augusta, je už desiatou v krajine od roku 1976. Ebola je vírusové ochorenie, pre ktoré neexistuje špecifická liečba.

Viac k témam: ebola, epidémia, vírus ebola
Zdroj: Webnoviny.sk - V Kongu nasadia druhú vakcínu proti ebole, môže byť dôležitým nástrojom na zastavenie šírenia vírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.