Streda, 20. október 2021
Jasno  12,7 °C
Mimoriadne správy

V Kaspickom mori došlo k silnej explózii, výbuch pocítili aj v oblasti rozsiahlych ropných polí (video)

 Webnoviny   5. júl 2021  109
V Kaspickom mori došlo k silnej explózii, výbuch pocítili aj v oblasti rozsiahlych ropných polí (video)

5.7.2021 (Webnoviny.sk) - V Kaspickom mori nastala silná explózia sprevádzaná stĺpom ohňa. Výbuch otriasol oblasťou, kde má Azerbajdžan rozsiahle ropné a plynové polia. Tamojšia štátna ropná spoločnosť SOCAR však informovala, že ani jedna z jej plošín neutrpela škody.

Podľa firmy by nedeľňajšiu explóziu mohla spôsobiť bahenná sopka. V Kaspickom mori je veľa takýchto sopiek, ktoré chrlia bahno aj horľavý plyn.

Hovorca SOCAR Ibrahim Ahmadov pre tlačovú agentúru Interfax-Azerbajdžan v pondelok povedal, že ich zamestnanci našli horiacu bahennú sopku na neobývanom ostrove Dašli zhruba 30 kilometrov od pobrežia medzi mestami Alat a Neftčala.

Azerbajdžanské ministerstvo pre mimoriadne situácie uviedlo, že sopka ešte v pondelok ráno horela, ale oheň „nepredstavuje hrozbu pre morskú ropnú a plynárenskú infraštruktúru a iné objekty ani pre ľudské životy“.

Viac k témam: bahenná sopka, explózia, ropné polia, výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk - V Kaspickom mori došlo k silnej explózii, výbuch pocítili aj v oblasti rozsiahlych ropných polí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.