Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

V Istanbule sa zrútil obytný dom, zranenia utrpelo osem ľudí a jeden človek na mieste zahynul

 Webnoviny   2. jún 2024  100  
V Istanbule sa zrútil obytný dom, zranenia utrpelo osem ľudí a jeden človek na mieste zahynul

2.6.2024 (SITA.sk) - V tureckom meste Istanbul sa v nedeľu zrútil bytový dom, pričom zahynul jeden človek a osem ľudí utrpelo zranenia. Kolaps obnovil obavy o odolnosť budov v meste náchylnom na zemetrasenia.

Z trosiek vytiahli sedem ľudí


Na televíznych záberoch bolo vidieť hasičov, ako ručne presúvajú sutiny zo zrútenej päťposchodovej budovy vo štvrti Küçükçekmece na európskej strane mesta. Na začiatku podľa úradov vytiahli z trosiek sedem ľudí vrátane dvoch vážne zranených.

Neskôr zachránili ešte jednu zranenú osobu a našli mŕtve telo. Podľa úradov sa 36-ročná stavba zrútila o 8:40 miestneho času.

Príčina nie je jasná


Príčina nebola bezprostredne jasná, no nič nenasvedčovalo výbuchu alebo seizmickej aktivite. Istanbul s oficiálnym počtom 16 miliónov obyvateľov leží neďaleko Severoanatolského zlomu.

 Zemetrasenie v roku 1999 s epicentrom južne od mesta zabilo najmenej 18-tisíc ľudí. Samospráva uviedla, že 200-tisíc budov, v ktorých žijú tri milióny obyvateľov, naliehavo potrebuje renováciu.

Viac k témam: Istanbul, Zrútenie budovy
Zdroj: SITA.sk - V Istanbule sa zrútil obytný dom, zranenia utrpelo osem ľudí a jeden človek na mieste zahynul © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.