Sobota, 23. október 2021
Slnečno  4,8 °C
Mimoriadne správy

V Indonézii našli vrak havarovaného nákladného lietadla, po posádke stále pátrajú

 Webnoviny  15. september 2021  65
V Indonézii našli vrak havarovaného nákladného lietadla, po posádke stále pátrajú

15.9.2021 (Webnoviny.sk) - Menšie nákladné lietadlo spoločnosti Rimbun Air sa v stredu zrútilo v ťažko prístupnej zalesnenej oblasti najvýchodnejšej indonézskej provincie Papua. Stroj Twin Otter 300 prevážajúci stavebný materiál stratil kontakt s dispečingom približne 50 minút po vzlietnutí.

Ministerstvo dopravy vo vyhlásení uviedlo, že na palube stroja boli dvaja piloti a technik, no zatiaľ ich nenašli. Podľa záchranárov boli v čase štartu lietadla priaznivé poveternostné podmienky. Na mieste, kde sa lietadlo zrútilo, však bolo zamračené.

Indonéziu, rozľahlé súostrovie s približne 270 miliónmi obyvateľov, v ostatných rokoch sužujú dopravné nehody, vrátane leteckých nešťastí a potopení trajektov.

Viac k témam: lietadlo, pád lietadla
Zdroj: Webnoviny.sk - V Indonézii našli vrak havarovaného nákladného lietadla, po posádke stále pátrajú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.