Nedeľa, 21. december 2025
Mimoriadne správy
- Incident v Báčskom Petrovci nebol útokom na Slovákov, ale dôsledkom vnútropolitického pnutia, zhodli sa Pellegrini a Vučić
- Pellegrini s Kaliňákom mieria pred Vianocami za slovenskými vojakmi v Kosove, návšteva má aj rodinný rozmer – VIDEO
- Kresťania v Nigérii zažívajú obrovské utrpenie, Lexmann vyjednala rezolúciu vyzývajúcu na ukončenie násilia
- Na samite v Bruseli sa rozhodne aj o vojenskej pôžičke pre Ukrajinu. Môj názor poznáte, odkázal Fico – FOTO
- Samit v Bruseli sa pre Fica nezačal dobre, rozbilo sa lietadlo a na protest neprišiel srbský prezident
LUCKNOW 12. augusta (WebNoviny.sk) — V nemocnici na severe Indie zomrelo za tri dni najmenej 35 detí. Rodičia detí tvrdia, že na detskom oddelení neboli dostatočné zásoby kyslíka. Miestny predstaviteľ Radživ Rautela to však poprel a uviedol, že deti v Gorakhpure v štáte Uttarpradéš zomreli prirodzenou smrťou.
Odporúčame:
Video: Portugalsko bojuje s rekordným počtom lesných požiarov
Podľa rodičov sa však zásoby kyslíka na oddelení minuli vo štvrtok v noci a rodiny pacientov dostali len ručné resuscitátory, ktoré mali deťom pomôcť dýchať. Rautela v sobotu uviedol, že nemocnica dlží spoločnosti, ktorá jej dodáva kyslíkové zásoby, v prepočte takmer 90-tisíc eur.
Niektoré deti v zariadení sa liečili na encefalitídu, ktorá postihuje malé a podvýživené deti a jej výskyt v štáte stúpa najmä v období monzúnových dažďov.
Viac k témam: India, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - V indickej nemocnici zomrelo za tri dni 35 detí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Majiteľa potopenej dánskej ponorky podozrievajú z vraždyNasledujúci článok
Video: Portugalsko bojuje s rekordným počtom lesných požiarov
Centrum Popradu čaká veľká premena, mesto má schválené eurofondy na obnovu hlavného námestia – VIDEO
Na odoslanie balíka so zárukou doručenia do Vianoc je už najvyšší čas, kuriozitám sa však radšej vyhnite
Brusel pritvrdzuje voči Shein a Temu zavedením colných poplatkov. Končia lacné nákupy z Číny?