Pondelok, 25. január 2021
Oblačno  -1,3 °C
Mimoriadne správy

V horskej oblasti Iránu spadla séria lavín, našli niekoľko mŕtvych a pátrajú po nezvestných

 Webnoviny  27. december 2020  67
V horskej oblasti Iránu spadla séria lavín, našli niekoľko mŕtvych a pátrajú po nezvestných

27.12.2020 (Webnoviny.sk) - Séria lavín v Iráne zabila desať ľudí v horskej oblasti severne od hlavného mesta. Informovala o tom v nedeľu iránska štátna televízia. Záchranári pátrajú po viacerých nezvestných ľuďoch po tom, ako lavíny zasiahli štyri rôzne oblasti.

Štátna televízia odvysielala zábery, na ktorých záchranári nezvestných hľadajú s pomocou vrtuľníka. K nehodám došlo v piatok po tom, ako deň predtým oblasť postihol silný vietor a sneženie.

Pohorie Alborz, v ktorom lavíny spadli, je obľúbeným miestom víkendovej pešej turistiky a alpinizmu. Lavíny sú v Iráne zriedkavé, ale v roku 2017 pri dvoch lavínach v krajine zahynulo 11 turistov.Viac k témam: lavína, nezvestní, smrť
Zdroj: Webnoviny.sk - V horskej oblasti Iránu spadla séria lavín, našli niekoľko mŕtvych a pátrajú po nezvestných © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.