Piatok, 7. august 2020
Slnečno  23,5 °C
Mimoriadne správy

V Egypte došlo k dvom tragickým nehodám autobusov, zahynuli aj turisti

 Webnoviny  29. december 2019  54
V Egypte došlo k dvom tragickým nehodám autobusov, zahynuli aj turisti

29.12.2019 (Webnoviny.sk) - Dve autobusové nehody pripravili v sobotu v Egypte o život 28 ľudí. Informovali o tom zdravotníci. Prvá nehoda sa stala v meste Port Said na severe Egypta, kde sa na diaľnici zrazil minibus s nákladným autom. Zomrelo 22 osôb, väčšinou robotníkov z miestnej textilnej fabriky. Osem ďalších ľudí utrpelo zranenia, niektorí vážne.

Druhá havária dvoch autobusov sa stala na ceste v blízkosti letoviska Ajn Suchna pri Červenom mori, 120 kilometrov východne od Káhiry. Zrážku neprežilo šesť ľudí, medzi nimi traja turisti z Malajzie a Indie. Ďalších 24 osôb utrpelo zranenia.

Podľa oficiálnych štatistík došlo v Egypte v roku 2018 k viac než 8 000 dopravným nehodám, ktoré si vyžiadali vyše 3 000 mŕtvych a približne 12 000 zranených.

Viac k témam: nehoda autobusu
Zdroj: Webnoviny.sk - V Egypte došlo k dvom tragickým nehodám autobusov, zahynuli aj turisti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.