Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
V domove dôchodcov v USA sa strieľalo, páchateľ zabil a zranil osoby
Webnoviny 4. október 2019 848
4.10.2019 (Webnoviny.sk) - Pri streľbe v domove dôchodcov vo Vancouveri v americkom štáte Washington v piatok zahynul najmenej jeden človek, dve ďalšie osoby utrpeli zranenia.
Útočník, ktorý sa pohybuje na invalidnom vozíku, má 80, jeho obeť mala 75 rokov.
Spor o ženu
Ako informuje miestny denník Columbian, dôvodom streľby bol spor oboch mužov o ženu, ktorá pri streľbe tiež utrpela zranenia a ktorá bola bývalou osobnou opatrovateľkou útočníka.
Osemdesiatročný Robert E. Breck požiadal o jej výmenu po tom, čo jej ponúkol peniaze za to, aby sa stala aj jeho milenkou, a ona odmietla.
Po streľbe sa zabarikádoval v izbe
Na svojho 75-ročného suseda, ktorého zastrelil, sa nahneval po tom, ako ho ten dôrazne žiadal, aby o svojej bývalej opatrovateľke prestal šíriť klebety.
Páchateľ streľby sa po čine zabarikádoval vo svojej izbe, nakoniec sa však vzdal policajtom.
Viac k témam: domov dôchodcov, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - V domove dôchodcov v USA sa strieľalo, páchateľ zabil a zranil osoby © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nezabudnuteľné momenty na MS 2026. Nórske veslovanie, virálny Haaland, skvelé Kapverdy či politický zásah Trumpa – VIDEO, FOTO
Fico ostro zaútočil na Európsku komisiu, jej správu o právnom štáte označil za pokryteckú – VIDEO