Sobota, 16. október 2021
Slnečno  8,5 °C
Mimoriadne správy

V čínskej bani uviazlo 21 baníkov, záchranné práce komplikuje voda

 Webnoviny  11. apríl 2021  61
V čínskej bani uviazlo 21 baníkov, záchranné práce komplikuje voda

11.4.2021 (Webnoviny.sk) - Na severozápade Číny uviazlo v uhoľnej bani 21 baníkov. Informovali o tom tamojšie médiá, podľa ktorých situáciu zapríčinili podzemné záplavy. Voda zaplavila baňu v regióne Sin-ťiang v sobotu približne o 18:10 miestneho času. Podľa agentúry Sin-Chua sa už podarilo zachrániť osem ľudí.

Záchranári lokalizovali všetkých baníkov, ktorí sa nachádzajú na rôznych miestach. Voda však komplikuje záchranné práce, keďže prerušila vedenie a komunikáciu. Tímy sa snažia odčerpať vodu zo šachty a zároveň tam dostať kyslík. Podobné situácie sú v Číne relatívne bežné, a to najmä pre nedodržiavanie bezpečnostných nariadení.

V decembri minulého roka zomrelo v bani 23 ľudí po úniku oxidu uhoľnatého. V januári zomrelo v dôsledku výbuchu v bani na zlato 10 robotníkov, pričom ich 11 kolegov, ktorí prežili explóziu, zostalo pod zemou ďalšie dva týždne. Väčšinu času nemali čo jesť a zostala im len voda.

Viac k témam: baňa, baníci
Zdroj: Webnoviny.sk - V čínskej bani uviazlo 21 baníkov, záchranné práce komplikuje voda © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.