Pondelok, 24. január 2022
Jasno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

V Číne sa zrútila časť nadjazdu diaľnice, zasypala auto a z mosta spadli nákladné vozidlá (video)

 Webnoviny  19. december 2021  54
V Číne sa zrútila časť nadjazdu diaľnice, zasypala auto a z mosta spadli nákladné vozidlá (video)

19.12.2021 (Webnoviny.sk) - Štyria ľudia prišli o život a ôsmi boli zranení, keď sa v čínskej provincii Chu-pej zrútila časť nadjazdu na diaľnici. Nešťastie sa stalo v sobotu o 15:30 miestneho času v meste E-čou, keď približne 500-metrový úsek mosta postaveného ponad diaľnicu spadol na vozovku pod ním. Uviedol to dopravný úrad a polícia.

Z mosta spadli tri nákladné vozidlá a trosky z padajúceho úseku zasypali jedno auto, napísala čínska štátna tlačová agentúra Sin-chua, ktorá citovala miestne úrady. Na nadjazde sa v čase incidentu vykonávali stavebné práce, ale nie je jasné, koľko pracovníkov tam bolo.

Predbežné vyšetrovanie ukázalo, že na moste bolo nákladné vozidlo s hmotnosťou 198 ton. Podľa denníka Beijing News nákladné auto bolo štyrikrát ťažšie, ako pripúšťal limit na nadjazde, ktorý postavili pred jedenástimi rokmi.Viac k témam: Nehoda, Pád mosta
Zdroj: Webnoviny.sk - V Číne sa zrútila časť nadjazdu diaľnice, zasypala auto a z mosta spadli nákladné vozidlá (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.