Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

V Chorvátsku vybuchlo auto českej rodiny, zomrelo dieťa a dvaja ľudia skončili v nemocnici

 Webnoviny  20. jún 2024  141  
V Chorvátsku vybuchlo auto českej rodiny, zomrelo dieťa a dvaja ľudia skončili v nemocnici

20.6.2024 (SITA.sk) - V chorvátskom meste Obrovac pri Zadare výbuch auta v stredu večer zabil deväťročné dieťa z Česka. Dvoch ľudí previezli so zraneniami do nemocnice. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz s odvolaním sa na zadarskú políciu. Podľa nej existuje podozrenie, že výbuch nastal v dôsledku nastraženého výbušného zariadenia.

„Bohužiaľ, môžeme potvrdiť, že neďaleko Zadaru došlo k bližšie neupresnenému výbuchu, pri ktorom zomrel maloletý český občan a ďalší dvaja boli zranení. Okolnosti sa naďalej prešetrujú. Českí diplomati v Chorvátsku sú v kontakte s tamojšou políciou,“ povedala pre Novinky hovorkyňa českého ministerstva zahraničia Mariana Wernerová.

Podozrenie na výbušné zariadenie


Incident sa stal v stredu okolo 18:00. Úrady uviedli, že na základe prvotného vyšetrovania majú podozrenie, že explóziu spôsobila aktivácia dosiaľ neznámeho výbušného zariadenia, ktoré sa predtým nachádzalo „v aute s českými evidenčnými číslami českého občana, ktoré zastavilo z dôvodu poruchy na odpočívadle v oblasti Bilišane“.

Televízia Dnevnik Nove však bez podrobností a dôkazov informovala, že informácie o výbušnom zariadení nie sú pravdivé.

Dve ženy sú v nemocnici


Zadarská polícia uviedla, že okrem zabitého maloletého boli na mieste aj traja zranení - dve ženy vo veku 49 a 34 rokov a 39-ročný muž. Sanitka ich previezla do nemocnice v Zadare, kde ženy zostali.

Muža prepustili do domácej starostlivosti. Web Dalmatinski Portal uviedol, že jedna žena je stabilizovaná na jednotke intenzívnej starostlivosti. Druhá má vážne zranenie oka a ošetrili ju na očnej klinike.

Viac k témam: Smrť dieťaťa, Výbuch auta
Zdroj: SITA.sk - V Chorvátsku vybuchlo auto českej rodiny, zomrelo dieťa a dvaja ľudia skončili v nemocnici © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.