Štvrtok, 2. apríl 2020
Slnečno  3 °C
Mimoriadne správy

V centre Moskvy sa zišli tisíce ľudí, pochodovali na pamiatku zavraždeného Nemcova (video)

 Webnoviny  29. február 2020  47
V centre Moskvy sa zišli tisíce ľudí, pochodovali na pamiatku zavraždeného Nemcova (video)

29.2.2020 (Webnoviny.sk) - Centrom Moskvy pochodovali tisícky ľudí na pamiatku zavraždeného ruského opozičného lídra Borisa Nemcova, ktorého zastrelili pred piatimi rokmi.

Účastníci pochodu zároveň protestovali proti navrhovaným zmenám ústavy, ktorých cieľom je podľa kritikov zabezpečiť prezidentovi Vladimirovi Putinovi spôsob, ako zostať pri moci aj po skončení mandátu v roku 2024.

Podľa polície sa na podujatí zúčastnilo asi 10-tisíc ľudí, mimovládna organizácia však účasť odhadla na 22-tisíc.

Nemcova, ktorý bol jedným z najcharizmatickejších Putinových oponentov, zastrelili 27. februára 2015 neďaleko Kremľa. Demonštrácie na jeho pamiatku sa v sobotu konali aj v ďalších mestách, napríklad Petrohrade, Novosibirsku či Vladivostoku.Viac k témam: vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - V centre Moskvy sa zišli tisíce ľudí, pochodovali na pamiatku zavraždeného Nemcova (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.