Sobota, 10. december 2022
Malá oblačnosť  0,7 °C
Mimoriadne správy

V Brazílii zatkli ďalšieho človeka v súvislosti s vraždou britského novinára

 Webnoviny   8. júl 2022  64
V Brazílii zatkli ďalšieho človeka v súvislosti s vraždou britského novinára

8.7.2022 (Webnoviny.sk) - Brazílska federálna polícia v piatok oznámila zatknutie muža, ktorého prešetrujú v súvislosti s nelegálnym rybolovom v oblasti, kde pred mesiacom zabili britského novinára Doma Phillipsa a brazílskeho experta na záležitosti pôvodných obyvateľov Bruna Pereiru. Je to už štvrté zatknutie od začiatku vyšetrovania, ktoré podľa polície stále pokračuje, aby zistila, či je do prípadu zapojených viac ľudí.

Muža zatkli vo štvrtok za predloženie falošných dokumentov. Úrady vyšetrujú, či má väzby na nelegálny rybolov v Domorodom území v Údolí Javari, ktoré susedí s Peru a Kolumbiou. Identita muža nie je známa.

V regióne už dlho trvá konflikt medzi kmeňmi pôvodných obyvateľov a chudobnými rybármi najatými, aby tam chytali ryby, korytnačky a zver. Pereira, ktorý bol úradníkom brazílskeho úradu pre domorodé záležitosti, bojoval s týmito inváziami rybárov roky a dostal viacero vyhrážok.

Phillips s ním cestoval v oblasti v rámci výskumu pre knihu o Amazonskom pralese. Ich telá našli v júni po tom, čo sa rybár Amarildo da Costa de Oliveira, prezývaný Pelado, priznal k ich zabitiu a doviedol políciu k ich ostatkom.

Viac k témam: Brazílska polícia, Vražda novinára, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - V Brazílii zatkli ďalšieho človeka v súvislosti s vraždou britského novinára © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.