Pondelok, 15. jún 2026
Mimoriadne správy
- Raši sa v Prahe stretne s Okamurom, predstaví priority slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej štvorke
- Macron chce s Trumpom rokovať o clách na víno „ohľaduplne, ale rozhodne“
- Trump plánuje na Deň nezávislosti „najveľkolepejší míting zo všetkých“
- Izraelskí politici naprieč spektrom kritizujú dohodu USA s Iránom o ukončení vojny
- Pád autobusu do rokliny si v Etiópii vyžiadal najmenej 28 obetí
V Brazílii sa koná druhé kolo prezidentských volieb, podľa prieskumov je favoritom Bolsonaro
Webnoviny 28. október 2018 738
SAO PAULO 28. októbra (WebNoviny.sk) - V Brazílii sa v nedeľu koná druhé kolo prezidentských volieb. Brazílčania rozhodujú, či v nasledujúcich štyroch rokoch bude na čele krajiny stáť krajne pravicový kongresman Jair Bolsonaro alebo bývalý starosta Sao Paula a ľavičiar Fernando Haddad. Podľa prieskumov verejnej mienky je favoritom volieb Bolsonaro, ktorý má oproti Haddadovi 10-percentný náskok.
Bolsonaro, ktorý je bývalým vojenským kapitánom, odvolil v Riu de Janeiro, ktoré zastupuje v brazílskom Kongrese. Haddad zatiaľ svoj hlas neodovzdal, ale predpokladá sa, že tak urobí neskôr v Sao Paule.
Bolsonaro voličom sľubuje, že ako prezident tvrdo zakročí proti rozsiahlej kriminalite a zreorganizuje ekonomiku krajiny. Haddad sa zas zaviazal, že bude pokračovať v progresívnej politike jeho Strany pracujúcich, ktorá bola pri moci v rokoch 2003 - 2016.
Prvé kolo volieb sa konalo 7. októbra. Zvíťazil v ňom Bolsonaro so ziskom 46 percent hlasov, Haddad mal podporu 29 percent voličov.
Viac k témam: Fernando Haddad, Jair Bolsonaro, prezidentské voľby v Brazílii
Zdroj: Webnoviny.sk - V Brazílii sa koná druhé kolo prezidentských volieb, podľa prieskumov je favoritom Bolsonaro © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Čas sa podľa bývalého amerického diplomata kráti skôr Rusku než Ukrajine. Vidí šancu na rokovania
Muži v kryptomenách vidia príležitosť, ženy zostávajú skeptické. Nový prieskum odhalil zaujímavé rozdiely
PROKOP 2025: dm drogerie markt získala zlato a bronz za komunikáciu tém ženského zdravia a menštruácie