Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  12,1 °C
Mimoriadne správy

V Bosne zadržali Kaľavského, hľadaný exfunkcionár NAKA chcel požiadať o azyl

 Webnoviny  17. apríl 2022  121
V Bosne zadržali Kaľavského, hľadaný exfunkcionár NAKA chcel požiadať o azyl

17.4.2022 (Webnoviny.sk) - Polícia v Bosne a Hercegovine zadržala bývalého funkcionára Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Jána Kaľavského. Informuje o tom portál zregionu.sk s tým, že informáciu potvrdil zdroj z prostredia polície, ako aj právna zástupkyňa Jána Kaľavského.

Áno, mám tu informáciu, že bol zadržaný, ale bližšie sa vyjadrovať nechcem, lebo nemám povolenie klienta,” povedala pre portál advokátka Eva Mišíková. Podľa portálu Jána Kaľavského zadržali po tom, ako požiadal o azylové konanie v Bosne a Hercegovine.

Na bývalého šéfa operatívcov Národnej kriminálnej agentúry Jána Kaľavského vydali ešte v októbri 2021 európsky aj medzinárodný zatýkací rozkaz," pripomenul portál. Dodal, že bývalý policajt je stíhaný pre pokračujúcu korupčnú trestnú činnosť spáchanú v súbehu s pokračujúcim trestným činom zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Viac k témam: Zadržanie, Zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk - V Bosne zadržali Kaľavského, hľadaný exfunkcionár NAKA chcel požiadať o azyl © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.