Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,4 °C
Mimoriadne správy

V Berlíne sa konal pochod na podporu práv LGBTQ komunity, dúhové vlajky sa po prvýkrát objavili aj na politických inštitúciách

 Webnoviny  23. júl 2022  46
V Berlíne sa konal pochod na podporu práv LGBTQ komunity, dúhové vlajky sa po prvýkrát objavili aj na politických inštitúciách

23.7.2022 (Webnoviny.sk) - Zhruba 150-tisíc ľudí v sobotu pochodovalo na podporu práv LGBTQ ľudí na dúhovom pochode v Berlíne. Odhad účasti sobotňajšieho podujatia, ktoré je známe aj ako Christopher Street Day, poskytla popoludní berlínska polícia, pričom uviedla, že počet sa do večera môže ešte zvýšiť.

Ľudia čelia prenasledovaniu


Tohtoročný pochod má tému „Zjednotení v láske“. Námestník berlínskej starostky a senátor pre kultúru a Európu Klaus Lederer v otváracom prejave povedal, že Berlín musí byť „bezpečným prístavom“ pre LGBTQ ľudí, ktorí čelia prenasledovaniu vo svojich domovských krajinách.

„Pre všetky krajiny, kde byť queer je stále trestný čin... Berlín musí byť mestom slobody," uviedol.

Dúhové vlajky na úradoch


Podporu LGBTQ komunite vyjadrili aj politické inštitúcie. Po prvý raz dúhové vlajky viali aj z budovy Bundestagu a úradu kancelára.

Sobotňajší pochod je prvý od začiatku pandémie koronavírusu, ktorý sa uskutočnil bez výraznejších obmedzení. Vlani sa na pochode zúčastnilo zhruba 65-tisíc ľudí, ktorí museli dodržiavať sociálny odstup a zákaz alkoholu. V roku 2020 bol pochod zrušený.

Viac k témam: Dúhový pochod, LGBTQI+
Zdroj: Webnoviny.sk - V Berlíne sa konal pochod na podporu práv LGBTQ komunity, dúhové vlajky sa po prvýkrát objavili aj na politických inštitúciách © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.