Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

V Belgicku stúpli denné počty infikovaných až o 75 percent, krajina uvažuje o sprísnení opatrení

 Webnoviny  26. október 2021  55
V Belgicku stúpli denné počty infikovaných až o 75 percent, krajina uvažuje o sprísnení opatrení

26.10.2021 (Webnoviny.sk) - Ukazovatele šírenia koronavírusu v Belgicku stúpajú, čo vládu v utorok donútilo k zvažovaniu opätovného uvalenia niektorých protipandemických opatrení, ktoré zmiernila len pred niekoľkými týždňami.

Denný počet infekcií v 11-miliónovej krajine minulý týždeň vzrástol o 75 percent. Počet hospitalizácií sa zvýšil o 69 percent na 102 denne. Mierne stúpol aj počet úmrtí, a to v priemere na 13 denne.

Lockdown zaviesť neplánujú


S cieľom zastaviť tento trend vláda a regionálni predstavitelia majú v priebehu utorka rozhodnúť o opätovnom posilnení protipandemických opatrení, hoci neplánujú lockdown. Úrady uvažujú o rozšírení povinností nosiť rúška a COVID pasy. Naliehavosť rozhodnutia je taká veľká, že rokovanie o opatreniach urýchlili o tri dni.

Viac o téme: Koronavírus


Pravidlá nosenia rúšok a niektoré iné opatrenia v Belgicku uvoľnili len začiatkom tohto mesiaca, ale čiastočne by ich mohli obnoviť. Minister zdravotníctva Frank Vandenbroucke však povedal, že drastické opatrenia sú zatiaľ vylúčené.

Deti musia chodiť do škôl


„Bary a reštaurácie zostanú otvorené. Deti musia chodiť do školy, to je dôležité. Ale možno sa vrátime k rozsiahlejšiemu noseniu rúšok,“ povedal minister v pondelok večer pre verejnoprávnu vysielaciu spoločnosť VRT.

Podobné diskusie sa uskutočňujú aj v susednom Holandsku. Tamojšia vláda požiadala expertov o radu, či je potrebné, aby opäť zaviedla protipandemické reštrikcie v dôsledku prudkého rastu počtu infekcií. Tempo pribúdania nákaz v Holandsku patrí k najrýchlejším v Európe.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - V Belgicku stúpli denné počty infikovaných až o 75 percent, krajina uvažuje o sprísnení opatrení © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.