Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
V azylovom centre v meste Echte pobodali sedem ľudí, polícia zatkla 24-ročného muža
22.4.2021 (Webnoviny.sk) - Sedem ľudí utrpelo bodné zranenia pri útoku v centre pre žiadateľov o azyl v Holandsku. Polícia v tejto spojitosti zatkla 24-ročného obyvateľa centra. Motív incidentu zatiaľ nie je známy.
Incident sa odohral v stredu v noci v meste Echt, 180 kilometrov južne od Amsterdamu. Polícia vo štvrtok vo vyhlásení uviedla, že policajtov do centra privolali okolo 22:15 miestneho času. Podozrivého zatkli o 10 minút neskôr.
Zranených previezli do nemocnice. Dvaja ľudia utrpeli vážne zranenia. Obyvateľov budovy, kde sa incident odohral, presunuli do druhých budov v centre, zatiaľ čo polícia vyšetruje prípad.
Viac k témam: Echt, útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk - V azylovom centre v meste Echte pobodali sedem ľudí, polícia zatkla 24-ročného muža © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve