Pondelok, 18. január 2021
Oblačno  -8,2 °C
Mimoriadne správy

V Anglicku ukončia lockdown začiatkom decembra, otvoriť by sa mali aj niektoré štadióny

 Webnoviny  23. november 2020  70
V Anglicku ukončia lockdown začiatkom decembra, otvoriť by sa mali aj niektoré štadióny

23.11.2020 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson v pondelok informoval zákonodarcov, že vláda 2. decembra ukončí lockdown platný na území Anglicka. Opäť sa tak otvoria obchody, kaderníctva, kozmetické salóny či fitness centrá. Na niektoré štadióny navyše opäť budú môcť zavítať športoví fanúšikovia.

Viac o téme: Koronavírus


Štvortýždňový lockdown v Anglicku platí od 5. novembra. Spojené kráľovstvo má najvyšší počet úmrtí na následky koronavírusu v Európe, štatistiky však ukazujú, že šírenie koronavírusu sa počas lockdownu podarilo stabilizovať.

Vláda plánuje v Anglicku návrat k regionálnym opatreniam a používaniu trojstupňového systému obmedzení v závislosti od závažnosti jednotlivých ohnísk nákazy.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii, lockdown, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - V Anglicku ukončia lockdown začiatkom decembra, otvoriť by sa mali aj niektoré štadióny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.