Nedeľa, 17. január 2021
Oblačno  -5,9 °C
Mimoriadne správy

V Anglicku pravdepodobne budú prísnejšie opatrenia, varuje premiér Johnson

 Webnoviny   3. január 2020  54
V Anglicku pravdepodobne budú prísnejšie opatrenia, varuje premiér Johnson

3.1.2021 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson v nedeľu varoval, že Anglicko pravdepodobne čakajú prísnejšie protiepidemické opatrenia, keďže v dôsledku nového nákazlivejšieho variantu koronavírusu dosiahla miera infekcií rekordné úrovne.

"Sme úplne zmierení s tým, že musíme urobiť všetko pre to, aby sme dostali vírus pod kontrolu, čo môže v nasledujúcich týždňoch vyžadovať prísnejšie opatrenia," povedal v rozhovore pre BBC s tým, že musia zvážiť rad prísnejších opatrení.

Viac o téme: KoronavírusPolitik uznal, že v oblastiach pod najväčším tlakom to môže znamenať zatvorenie škôl, zákaz vychádzania a úplný zákaz stretávania sa ľudí z rôznych domácností.

Návrat do škôl


Napriek súčasnej situácii Johnson tvrdí, že "nepochybuje" o tom, že školy sú bezpečné a vyzval rodičov, aby do nich poslali deti, keď žijú v oblastiach, kde je to možné. Odbory zastupujúce učiteľov naopak vyzývajú, aby sa školy aspoň na pár týždňov vrátili k diaľkovému vyučovaniu.

Spojené kráľovstvo v súčasnosti čelí akútnej epidémii, za ostatných päť dní zaznamenalo každý deň viac ako 50-tisíc nových prípadov nákazy koronavírusom.

V Londýne a juhovýchodnom Anglicku, kde po prvý raz zaznamenali nový variant, evidujú mimoriadne vysokú mieru nových infekcií.

Rozsiahla vakcinácia


V niektorých častiach hlavného mesta a okolitých oblastiach dosahuje miera nákazy zhruba tisíc infekcií na 100-tisíc obyvateľov. V dôsledku ochorenia COVID-19 zomrelo v Británii už takmer 75-tisíc ľudí.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína


Veľká Británia proti pandémii bojuje aj rozsiahlou vakcináciou. S tou začala už 8. decembra s očkovacou látkou spoločností Pfizer a BioNTech a od pondelka by mala pribudnúť aj vakcína proti koronavírusu, ktorú vyvinuli Oxfordská univerzita a farmaceutická firma AstraZeneca.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii, mutácia koronavírusu, ochrana pred koronavírusom, pandemické opatrenia, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk - V Anglicku pravdepodobne budú prísnejšie opatrenia, varuje premiér Johnson © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.