Streda, 8. júl 2020
Slnečno  11,5 °C
Mimoriadne správy

V americkom nákupnom centre došlo k bizarnému pokusu o krádež, muž podpálil Bibliu

 Webnoviny  17. december 2019  67
V americkom nákupnom centre došlo k bizarnému pokusu o krádež, muž podpálil Bibliu

17.12.2019 (Webnoviny.sk) - Bizarný pokus o krádež zaznamenali v utorok v nákupnom centre Walmart v meste Bismarck v americkom štáte Severná Dakota. Páchateľ tu v sekcii s knihami podpálil Bibliu, čím chcel vyvolať zmätok, počas ktorého sa mu bude lepšie kradnúť.

Na záberoch bezpečnostných kamier vidno muža v lyžiarskej maske, ako poleje Bibliu horľavinou a podpáli ju. Vzápätí sa uteká skryť za škatule v oddelení so záhradníckymi potrebami.

Nakoniec ho na záberoch inej kamery vidno, ako vybieha von z centra cez služobný vchod. Nie je jasné, či sa mu podarilo niečo ukradnúť, a tiež sa zatiaľ nevie, prečo podpálil práve Bibliu. V každom prípade sa však zakrátko dostal do rúk polície.

Škody, ktoré páchateľ spôsobil založením požiaru, vyčíslila miestna prevádzka Walmartu na 300-tisíc dolárov (v prepočte približne 270-tisíc eur).

Viac k témam: americká polícia, biblia, krádež, Walmart
Zdroj: Webnoviny.sk - V americkom nákupnom centre došlo k bizarnému pokusu o krádež, muž podpálil Bibliu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.