Nedeľa, 16. máj 2021
Oblačno  7 °C
Mimoriadne správy

Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd, podarilo sa im tak odložiť platnosť vládnych reštrikcií

 Webnoviny  20. september 2020  164
Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd, podarilo sa im tak odložiť platnosť vládnych reštrikcií

20.9.2020 (Webnoviny.sk) - Súd v USA súhlasil so žiadosťou skupiny amerických užívateľov komunikačnej aplikácie WeChat o odloženie reštrikcií uvalených federálnou vládou, ktoré by mohli spôsobiť, že populárnu aplikáciu bude takmer nemožné používať.

Sudkyňa Laurel Beelerová v Kalifornii vo svojom rozhodnutí uviedla, že vládne kroky by poškodili práva užívateľov vyplývajúce z prvého dodatku americkej ústavy, keďže fakticky zákaz aplikácie ruší ich platformu pre komunikáciu.

Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd


WeChat je aplikáciou populárnou medzi Američanmi hovoriacimi po čínsky, ktorá slúži ako ich spojenie s priateľmi, príbuznými, zákazníkmi a obchodnými partnermi v Číne. Jej majiteľom je čínsky technologický gigant Tencent.

Skupina užívateľov aplikácie WeChat požiadala o rozhodnutie súdu po tom, ako americké ministerstvo obchodu v piatok uviedlo, že zakáže WeChat v amerických obchodoch aplikácií a neumožní jej prístup k nevyhnutným internetovým službám v krajine od nedele od 23:59.

Trump sa obáva o národnú bezpečnosť


Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa sa zamerala proti čínskym aplikáciám WeChat a TikTok pre obavy o národnú bezpečnosť.

Vláda USA tvrdí, že údaje o amerických užívateľoch, ktoré zhromažďujú obe aplikácie, by sa mohli odovzdávať čínskej vláde.

Viac k témam: národná bezpečnosť, súd, TikTok, WeChat
Zdroj: Webnoviny.sk - Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd, podarilo sa im tak odložiť platnosť vládnych reštrikcií © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.