Piatok, 10. apríl 2020
Slnečno  7,8 °C
Mimoriadne správy

Už aj premiér Orbán varuje pred klimatickou krízou, sľubuje zalesňovanie

 Webnoviny  17. február 2020  29
Už aj premiér Orbán varuje pred klimatickou krízou, sľubuje zalesňovanie

17.2.2020 (Webnoviny.sk) - Hoci maďarský premiér Viktor Orbán patrí k novej vlne nacionalistických politikov, ktorí sa zväčša životným prostredím príliš netrápia, už aj on začal pod váhou argumentov uznávať, že klimatická kríza je vážny problém.

Prekvapivo venoval tejto téme značnú časť svojho nedeľňajšieho výročného prejavu o stave národa. Orbán v tejto súvislosti sľúbil okrem iného 27-percentný nárast zalesnenej plochy na území Maďarska, rázne kroky smerujúce k zákazu plastov na jedno použitie a tiež podporu ekologickejších spôsobov dopravy.

Orbán sa v prejave o stave národa venoval aj svojím tradičnejším témam, teda údajnej hrozbe zániku maďarského národa, podpore prorodinnej politiky, a samozrejme aj svojmu imaginárnemu nepriateľovi číslo jedna, americkému finančníkovi maďarského pôvodu Georgeovi Sorosovi.

Viac k témam: klimatické zmeny, maďarský premiér
Zdroj: Webnoviny.sk - Už aj premiér Orbán varuje pred klimatickou krízou, sľubuje zalesňovanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.