Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  13,4 °C
Mimoriadne správy

Útoky nožom vo Würzburgu mali pravdepodobne islamistické pozadie, vyšetrovatelia preverujú páchateľov duševný stav

 Webnoviny  29. jún 2021  181
Útoky nožom vo Würzburgu mali pravdepodobne islamistické pozadie, vyšetrovatelia preverujú páchateľov duševný stav

29.6.2021 (Webnoviny.sk) - Útoky nožom, ktoré si minulý týždeň v nemeckom meste Würzburg vyžiadali tri ľudské životy, pravdepodobne mali islamistické pozadie. Materiálne dôkazy o spojení páchateľa s extrémistickou scénou zatiaľ nie sú k dispozícii. Informovali o tom v utorok vyšetrovatelia, podľa ktorých ďalej preverujú páchateľov duševný stav.

Po piatkových útokoch pred obchodom v bavorskom meste zahynuli tri ženy a ďalších šesť ľudí utrpelo vážne zranenia. Podozrivým je 24-ročný muž pôvodom zo Somálska. Bavorské úrady zodpovedné za boj proti extrémizmu a terorizmu sa podľa prokuratúry a polície prípadom zaoberajú od soboty, nakoľko je podľa nich pravdepodobné, že útoky mali „islamistické pozadie“.

K dispozícii sú výpovede svedkov, podľa ktorých páchateľ dvakrát zvolal „Alláhu akbar“, čo v arabskom jazyku znamená „Boh je veľký“. Po zadržaní tiež údajne odkazoval na „džihád“.

Viac k témam: extrémizmus, terorizmus, útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk - Útoky nožom vo Würzburgu mali pravdepodobne islamistické pozadie, vyšetrovatelia preverujú páchateľov duševný stav © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.