Streda, 17. august 2022
Jasno  18,4 °C
Mimoriadne správy

Útok žraloka v Egypte má ďalšiu obeť, úrady uzavreli úsek pobrežia Červeného mora

 Webnoviny   4. júl 2022  36
Útok žraloka v Egypte má ďalšiu obeť, úrady uzavreli úsek pobrežia Červeného mora

4.7.2022 (Webnoviny.sk) - Turistka z Rumunska zahynula v nedeľu pri útoku žraloka počas dovolenky v Egypte. Rumunské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že pracuje na identifikácii obete, upovedomení rodiny a na repatriácii tela.

Bol to už druhý smrteľný útok žraloka v Egypte v priebehu ostatných dní. V piatok neďaleko letoviska Hurghada prišla o život 68-ročná Rakúšanka po tom, ako jej žralok odhryzol ruku a nohu.

Egyptské úrady v sobotu po smrti Rakúšanky uzavreli úsek pobrežia Červeného mora. Zakázali tiež vodné aktivity vrátane potápania, šnorchlovania, windsurfingu a kitesurfingu. Rybárskym člnom tiež zakázali vstup do vôd pri Hurghade.

Viac k témam: Hurghada, Útok žraloka
Zdroj: Webnoviny.sk - Útok žraloka v Egypte má ďalšiu obeť, úrady uzavreli úsek pobrežia Červeného mora © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.