Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Útok žraloka pri Hurghade neprežil turista, 74-kilometrový úsek pobrežia museli uzavrieť

 Webnoviny   9. jún 2023  82  
Útok žraloka pri Hurghade neprežil turista, 74-kilometrový úsek pobrežia museli uzavrieť

9.6.2023 (SITA.sk) - Po útoku žraloka tigrovaného pri jednom z egyptských letovísk prišiel o život turista z Ruska. Informovali o tom egyptské aj ruské úrady.

Podľa egyptského ministerstva životného prostredia muža usmrtil žralok vo vodách neďaleko mesta Hurghada. Úrady uzavreli 74-kilometrový úsek pobrežia a oznámili, že do nedele bude zakázaný vstup do mora. Ministerstvo neskôr uviedlo, že žraloka chytili a skúmajú ho v laboratóriu, aby sa pokúsili objasniť dôvody zriedkavého útoku.

Ruský konzulát v Hurghade muža identifikoval ako ruského občana, ale neuviedol jeho meno.


Útoky žralokov sú v pobrežných oblastiach Červeného mora zriedkavé. V roku 2022 však nastali v Hurghade dva smrteľné útoky v priebehu niekoľkých dní, pri ktorých zahynuli dvaja turisti z Rakúska a Rumunska.Viac k témam: Turista, Úmrtie, Útok žraloka, Žralok
Zdroj: SITA.sk - Útok žraloka pri Hurghade neprežil turista, 74-kilometrový úsek pobrežia museli uzavrieť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.