Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Útok na Tatársko znamená posun v schopnosti Kyjeva zasahovať ruský tyl, tvrdí Inštitút pre štúdium vojny

 Webnoviny   3. apríl 2024  94  
Útok na Tatársko znamená posun v schopnosti Kyjeva zasahovať ruský tyl, tvrdí Inštitút pre štúdium vojny

3.4.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský útok bezpilotnými lietadlami na priemyselné zariadenia v ruskej Tatárskej republike predstavuje podstatný obrat v schopnostiach Kyjeva viesť útoky na veľké vzdialenosti hlboko na území Ruska.

Uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) v súvislosti s ukrajinským útokom na závod na montáž dronov v meste Jelabuga a na rafinériu v Nižnekamsku. Obe mestá ležia stovky kilometrov za Moskvou. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajineVzdialenosť cieľov od ukrajinských hraníc predstavuje významný posun v preukázanej schopnosti Ukrajiny viesť útoky na tyl Ruska," konštatoval ISW.

Podľa inštitútu takéto ukrajinské údery sú nevyhnutnou súčasťou ukrajinskej kampane na degradáciu priemyslu, ktorý zásobuje ruskú armádu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, ukrajinský útok
Zdroj: SITA.sk - Útok na Tatársko znamená posun v schopnosti Kyjeva zasahovať ruský tyl, tvrdí Inštitút pre štúdium vojny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.