Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Útočník zo synagógy v Pittsburghu môže dostať trest smrti, prvé obete streľby pochovali
PITTSBURGH 31. októbra (WebNoviny.sk) - Federálna veľká porota v stredu obvinila podozrivého zo streľby v synagóge v Pittsburghu, ktorá si vyžiadala jedenástich mŕtvych a šiestich zranených. Voči 46-ročnému Robertovi Bowersovi vzniesla obvinenia v 44 bodoch obžaloby vrátane zločinu z nenávisti.
Federálni prokurátori už skôr naznačili, že pre muža plánujú žiadať trest smrti. Federálny prokurátor Scott Brady sa v súvislosti s obvinením vyjadril, že "dnes začal proces hľadania spravodlivosti pre obete týchto nenávistných činov".
Podľa úradov Bowers začal v sobotu ráno počas obradu strieľať do veriacich v synagóge Tree of Life v mestskej časti Squirrel Hill, kde žije jedna z najväčších židovských populácií v Pennsylvánii. Zabil jedenásť ľudí a šiestich, z toho štyroch policajtov, zranil. Je to najsmrteľnejší útok na židov v americkej histórii.
Bowers je v súčasnosti vo väzbe bez možnosti prepustenia na kauciu. Vo štvrtok je naplánované predbežné súdne konanie. V utorok začali prvé pohreby obetí. Pohreby budú trvať až do konca týždňa.
Viac k témam: streľba, synagóga
Zdroj: Webnoviny.sk - Útočník zo synagógy v Pittsburghu môže dostať trest smrti, prvé obete streľby pochovali © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Situácia na Blízkom východe ukazuje, aké dôležité je mať cestovné poistenie aj na skutočne mimoriadne udalosti
Na policajnom prezídiu má pribudnúť busta Lučanského, exminister Mikulec vyjadril svoje pochybnosti