Streda, 29. január 2020
Oblačno  -2 °C
Mimoriadne správy

Útočník z Lyonu bol v psychotickom stave a pod vplyvom drog, nespájajú ho s terorizmom

 Webnoviny   1. september 2019  41
Útočník z Lyonu bol v psychotickom stave a pod vplyvom drog, nespájajú ho s terorizmom

1.9.2019 (Webnoviny.sk) - Muž, ktorého v sobotu zadržali pre útok nožom na predmestí francúzskeho Lyonu, bol v psychotickom stave a pod vplyvom drog. Informoval o tom lyonský prokurátor Nicolas Jacquet s tým, že podozrivý Afganec neprejavoval žiadne známky spojenia s teroristom.

Podľa psychiatrického posudku bol muž v "paranoickom delíriu" a "počul hlasy", ktoré mu hovorili, aby zabíjal, vysvetlil prokurátor.

Útok sa stal v sobotu na lyonskom predmestí Villeurbanne. Vyžiadal si život 19-ročného mladíka a osem zranených.

Prokurátor sa poďakoval svedkom, ktorí predtým, než prišla polícia, obkľúčili a zadržali útočníka. Ako uviedol, ich odvaha bola rozhodujúca.

Podozrivý podľa Jacqueta za ostatných 10 rokov cestoval do viacerých Európskych krajín. Vo Francúzsku žil v centre pre žiadateľov o azyl a mal doklad na dočasný pobyt.

Viac k témam: terorizmus, útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk - Útočník z Lyonu bol v psychotickom stave a pod vplyvom drog, nespájajú ho s terorizmom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.