Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
- Top foto dňa (23. júl 2026): Počasie vo svete, skládka v pásme Gazy a predpremiéra Comic-Con International
- Kolabuje námorná preprava? K blokáde Hormuzu a Húsíom v Červenom mori sa pridávajú obmedzenia v čiernomorských prístavoch
Utečenec sa priznal k brutálnemu znásilneniu dvoch študentiek v Nemecku
Webnoviny 10. máj 2017 687
BOCHUM 10. mája (WebNoviny.sk) - Muž obžalovaný z vlaňajších brutálnych znásilnení dvoch čínskych študentiek vo veku 22 a 28 rokov, ktorý stojí od 27. apríla pred súdom v nemeckom meste Bochum, sa prekvapujúco priznal k týmto činom.
Plné priznanie 32-ročného žiadateľa o azyl z Iraku k činom, ako sú popísané v žalobe, tlmočil v súdnej sieni jeho právny zástupca Egbert Schenkel, informovalo internetové vydanie denníka Bild.
K obsahu žaloby, ktorá Iračana viní popri znásilnení aj z trestných činov obmedzovania osobnej slobody a nebezpečného ublíženia na zdraví, sa obžalovaný až do priznania odmietal vyjadriť. K činom sa priznal po tom, keď ho ako páchateľa identifikovala priamo v súdnej sieni jedna zo študentiek.
Po oboch znásilneniach našli kriminalisti stopy DNA a po neznámom páchateľovi pátrali i za pomoci identikitu a fotografie, na ktorej ho zachytil priateľ druhej z obetí, keď sa Iračan vrátil na miesto činu.
Podozrivého zadržali napokon v jednej z bochumských ubytovní pre utečencov 5. decembra 2016. S vynesením rozsudku v tomto procese možno rátať už na budúci týždeň.
Viac k témam: krimi, migranti, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Utečenec sa priznal k brutálnemu znásilneniu dvoch študentiek v Nemecku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Video: Česi zaplnili námestia v Prahe či Brne, žiadajú odchod Babiša a ZemanaNasledujúci článok
Slovák v Dolnom Rakúsku vykrádal domy, zatkla ho polícia
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Na pomoc ľuďom po zemetrasení vo Venezuele vyzbierali Slováci už viac ako stotisíc eur
Enviropolícia hľadá páchateľa, ktorý pri venčení postrelil psa. O pomoc žiada verejnosť – FOTO