Piatok, 10. apríl 2020
Slnečno  8,2 °C
Mimoriadne správy

Ústavný súd odobril Putinovi novelu ústavy, zelenú mu však musí dať aj národné referendum

 Webnoviny  16. marec 2020  44
Ústavný súd odobril Putinovi novelu ústavy, zelenú mu však musí dať aj národné referendum

16.3.2020 (Webnoviny.sk) - Ruský ústavný súd v pondelok schválil novelu ústavy, vďaka ktorej bude môcť prezident Vladimir Putin zostať pri moci ďalších 12 rokov. Zákon ešte musia schváliť v národnom referende, ktoré sa bude konať 22. apríla. Rozhodnutie súdu prišlo dva dni po tom, ako zmenu podpísal sám Putin.

Podľa súčasných pravidiel by sa v roku 2024 už nemohol uchádzať o post prezidenta. Na základe novely by sa jeho doterajšie obdobia "vynulovali" a umožnili mu zostať v úrade ďalšie dve šesťročné obdobia.

Ďalšie zmeny v ústave zakazujú sobášenie ľudí rovnakého pohlavia a uvádzajú vieru v Boha ako jednu z tradičných hodnôt krajiny.

Viac k témam: referendum, ústava
Zdroj: Webnoviny.sk - Ústavný súd odobril Putinovi novelu ústavy, zelenú mu však musí dať aj národné referendum © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.