Streda, 23. jún 2021
Zamračené  22,7 °C
Mimoriadne správy

USA svojvoľne zatvorili čínsky konzulát, nehorázny a nespravodlivý krok Čína hneď odsúdila

 Webnoviny  22. júl 2020  200
USA svojvoľne zatvorili čínsky konzulát, nehorázny a nespravodlivý krok Čína hneď odsúdila

22.7.2020 (Webnoviny.sk) - Čína v stredu oznámila, že Spojené štáty nariadili zatvorenie jej konzulátu v Houstone v americkom štáte Texas. Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Wang Wen-pin toto rozhodnutie ostro odsúdil. Podľa jeho slov ide o "nehorázny a nespravodlivý" krok, ktorý podkope vzťahy medzi Čínou a USA.

Zároveň varoval pred tvrdými protiopatreniami, pokiaľ Washington rozhodnutie neprehodnotí. “Jednostranné zatvorenie čínskeho generálneho konzulátu v krátkom časovom horizonte je bezprecedentným vystupňovaním ich nedávnych krokov voči Číne," uviedol Wang.

Podľa správ miestnych médií hasičom niekto nahlásil požiar v areáli konzulátu a stúpajúci dym. Svedkovia uviedli, že tam ľudia v odpadových košoch pálili papiere. Polícia ich vyzvala, aby komplex do piatku opustili, informovali noviny Houston Chronicle.

Americká vláda zatiaľ tieto informácie nepotvrdila ani nevysvetlila. Spojené štáty majú okrem veľvyslanectva v Pekingu v Číne päť svojich konzulátov.

Viac k témam: konflikt, konzulát, zatvorenie
Zdroj: Webnoviny.sk - USA svojvoľne zatvorili čínsky konzulát, nehorázny a nespravodlivý krok Čína hneď odsúdila © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.