Streda, 23. jún 2021
Oblačno  23,4 °C
Mimoriadne správy

USA sa bojí ovplyvňovania volieb. Číne a Iránu vraj vadí Trump, Bidenovi chce zas uškodiť Rusko

 Webnoviny   8. august 2020  163
USA sa bojí ovplyvňovania volieb. Číne a Iránu vraj vadí Trump, Bidenovi chce zas uškodiť Rusko

8.8.2020 (Webnoviny.sk) - Americké Národné centrum pre kybernetickú bezpečnosť (NCSC) potvrdilo, že medzi krajinami, ktoré sa snažia ovplyvniť výsledok amerických prezidentských volieb, sú Čína, Rusko a Irán. Používajú na to "skryté a vplyvné opatrenia".

Čína nechce Trumpa, Rusko Bidena


Čína nechce, aby sa prezidentom stal Donald Trump, Rusko sa zase snaží uškodiť demokratovi Joeovi Bidenovi.

Šéf NCSC William Evanina vyhlásil, že "zahraničné krajiny sa snažia ovplyvniť preferencie voličov a politiku v USA a oslabiť dôveru Američanov v demokratický proces v USA". Dodal, že niektorí "ruskí hráči" sa snažia posilniť postavenie Trumpa na sociálnych sieťach a v ruskej televízii.

Irán sa vraj snaží uškodiť Trumpovi


Irán sa zas snaží podkopať americké demokratické inštitúcie, uškodiť Trumpovi a rozdeliť krajinu šírením nepravdivých informácií a protiamerického obsahu na internete.

Motivuje ich pritom viera, že Trump by počas druhého obdobia v úrade pokračoval v nátlaku na Irán s cieľom zmeniť tamojší režim.

Trump na správu reagoval s tým, že jeho administratíva "sa na to veľmi dôkladne pozrie".

Viac k témam: dezinformácie, kybernetická bezpečnosť, NCSC národné centrum kybernetickej bezpečnosti, prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - USA sa bojí ovplyvňovania volieb. Číne a Iránu vraj vadí Trump, Bidenovi chce zas uškodiť Rusko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.