Streda, 12. august 2020
Slnečno  15,7 °C
Mimoriadne správy

USA poskytne po prvý raz milióny dolárov na protivzdušnú obranu postsovietskych republík

 Webnoviny  23. december 2019  71
USA poskytne po prvý raz milióny dolárov na protivzdušnú obranu postsovietskych republík

23.12.2019 (Webnoviny.sk) - Na vojenskú pomoc pre pobaltské štáty Estónsko, Lotyšsko a Litvu v roku 2020 USA vyčlenili 175 miliónov dolárov (v prepočte 193,8 milióna eur). Informovalo o tom v pondelok estónske ministerstvo obrany.

Ministerstvo uviedlo, že popri sume 125 miliónov dolárov (138,4 milióna eur) určenej na všeobecnú vojenskú pomoc, Washington prvýkrát vyčlenil samostatnú rozpočtovú položku v objeme 50 miliónov dolárov (55,4 milióna eur) na posilnenie kapacít troch postsovietskych republík v oblasti protivzdušnej obrany.

Hlavným cieľom americkej vojenskej pomoci Tallinnu, Rige a Vilniusu je posilnenie "odstrašujúcej a obrannej pozície pobaltských krajín vrátane protivzdušnej obrany," uviedol estónsky minister obrany Jüri Luik.

Viac k témam: pobaltské štáty, protivzdušná obrana
Zdroj: Webnoviny.sk - USA poskytne po prvý raz milióny dolárov na protivzdušnú obranu postsovietskych republík © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.