Streda, 1. február 2023

Mimoriadne správy
- Ukrajina pripravuje pred piatkovým samitom s Úniou reformy, oznámil Zelenskyj (video)
- Američania obvinili Rusov, že ohrozujú dohodu o kontrole jadrových zbraní
- Švédsko by podľa maďarského ministra zahraničia malo konať inak, ak chce turecké schválenie členstva v NATO
- Paríž sľúbil Ukrajine ďalšie húfnice Caesar a vyjadril sa aj k poslaniu bojových lietadiel
- Bielorusko je pripravené poskytnúť Rusku väčšiu podporu vo vojne na Ukrajine, povedal Lukašenko
USA naďalej trápi extrémne počasie, pri búrkach zomrelo najmenej sedem ľudí
Webnoviny 13. január 2023 60

13.1.2023 (Webnoviny.sk) - Juhom Spojených štátov sa prehnal masívny systém búrok, ktoré sprevádzal silný vietor a tornáda. V štátoch Alabama a Georgia zomrelo najmenej sedem ľudí. Desiatky tisíc odberateľov sú tam bez elektriny.
O život prišiel pasažier auta
Šesť zo spomenutých úmrtí je z okresu Autauga v Alabame, kde tornádo, ktoré sa prehnalo po 32-kilometrovej trase naprieč dvoma vidieckymi obcami, poškodilo najmenej 40 domov, uviedol okresný predstaviteľ pre zvládanie krízových situácií Ernie Baggett.
Najmenej 12 ľudí podľa neho utrpelo zranenia, s ktorými ich museli previezť do nemocnice. V Georgii o život prišiel pasažier auta, na ktoré v meste Jackson spadol strom. Mesto sa nachádza v okrese Butts, kde búrka podľa predstaviteľov zjavne vykoľajila nákladný vlak.
Extrémne počasie
Extrémne počasie vyvracalo stromy, prevracalo autá či trhalo strechy. V Alabame zostalo podľa webu PowerOutage.us bez elektriny zhruba 40-tisíc zákazníkov. V Georgii hlásia okolo 86-tisíc. V šiestich okresoch v štáte tiež zrušili školy vyučovanie, čo sa dotklo zhruba 90-tisíc študentov.
Americká Národná meteorologická služba (NWS) vo štvrtok informovala, že celonárodne dostali správy o 33 tornádach. Výstrahy pred tornádami platili pre štáty Mississippi, Alabama, Georgia, Tennessee, Kentucky, Južná Karolína a Severná Karolína. Správy o tornádach zatiaľ nepotvrdili a niektoré môžu po posudkoch klasifikovať ako škody spôsobené vetrom.
Viac k témam: Extrémne počasie, Silné búrky, Tornádo, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - USA naďalej trápi extrémne počasie, pri búrkach zomrelo najmenej sedem ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Zomrela jediná dcéra Kráľa rock’n’rollu, Lisa Marie Presley mala 54 rokovNasledujúci článok
Muž v Budapešti pobodal troch policajtov, jeden zraneniam podľahol