Štvrtok, 24. apríl 2025
Mimoriadne správy

Uruguaj schválil vydanie „kokaínového kráľa z Milána“, právnik člena mafie ‘Ndrangheta sa odvolá

 Webnoviny  10. marec 2018  626  0
Uruguaj schválil vydanie „kokaínového kráľa z Milána“, právnik člena mafie ‘Ndrangheta sa odvolá

MONTEVIDEO 10. marca (WebNoviny.sk) - Uruguaj súhlasil s vydaním významného člena talianskej zločineckej organizácie 'Ndrangheta Rocca Morabita do Talianska. Jeho právny zástupca však uviedol, že sa proti rozsudku odvolá.

Jeden z najhľadanejších zločincov v Taliansku od roku 1995 žil v juhoamerickej krajine pod falošným menom. Polícia ho zadržala v septembri 2017 v hoteli v meste Montevideo, no žil vo vile v Punta del Este, kde našli okrem iného zbrane či 13 mobilných telefónov.

Odporúčame:
Foto: Ľudia na zhromaždení „Za slušné Slovensko“ štrngali kľúčmi a skandovali Dosť bolo Fica (aktualizované)

Podľa polície Morabito prepašoval z Brazílie do Talianska niekoľko stoviek kilogramov kokaínu, čím si vyslúžil prezývku "kokaínový kráľ z Milána". Skupina 'Ndrangheta patrí medzi najväčších svetových priekupníkov kokaínu, pričom podľa BBC kontroluje 80 percent európskeho trhu.

Viac k témam: 'Ndrangheta, drogy, kokaín, polícia, súd, Taliansko, Uruguaj
Zdroj: Webnoviny.sk - Uruguaj schválil vydanie „kokaínového kráľa z Milána“, právnik člena mafie ‘Ndrangheta sa odvolá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.